w

Skatepark i pumptrack dla ostrowieckich miłośników aktywnego spędzania czasu

Rok 2021 będzie pełen niespodzianek dla miłośników rowerów, deskorolek i rolek w naszym mieście. Przed nami remont skateparku i budowa pumptracku na osiedlu Pułanki

Prezydent Jarosław Górczyński zapowiada, że rok 2021 upłynie pod hasłem przedsięwzięć, które będą dedykowane dzieciom i młodzieży Ostrowca Świętokrzyskiego, które lubią aktywnie spędzać czas. W ciągu najbliższych miesięcy wyremontowany zostanie skatepark w Parku Miejskim, a zupełną nowością, którą już przed powstaniem można okrzyknąć absolutnym przebojem dla miłośników rowerów, czy rolek, będzie pumptrack, a nawet ich kompleks na os. Pułanki.

Będzie pumptrack, a nawet trzy

– Ów pumptrack to będzie coś na co czekają dzieci i młodzież nie tylko z tej części miasta- uważa prezydent Jarosław Górczyński. We współpracy ze Ostrowiecką Spółdzielnią Mieszkaniową chcemy wybudować w sąsiedztwie boiska zlokalizowanego między ulicami Armii Krajowej, a Nowotrzeciaków, zespół trzech nowoczesnych torów do jazdy na rowerach, czy rolkach uzupełniony o przestrzeń eventową, a także komunikacyjną. Według wstępnych założeń taka inwestycja zostanie skalkulowana na 600 -800 tys. zł. O zagospodarowanie tego miejsca  wnioskowali mieszkańcy osiedla już od dłuższego czasu.

Pumptrack to nic innego jak nowoczesny, rowerowy plac zabaw, dla mniej i bardziej doświadczonych rowerzystów, którzy chcą poćwiczyć swoje umiejętności jazdy na rowerach bmx, mtb, koordynację ruchów, refleks i pewność siebie. Pumptracki są także świetną przestrzenią do nauki jazdy na rowerze oraz zabawy na hulajnogach, deskach czy rolkach. Mnóstwo frajdy będą mieli najmłodsi na rowerkach biegowych. Dzięki specjalnie ukształtowanym i zaprojektowanym zakrętom, muldom zapewnia masę frajdy i zabawy z jazdy. Wyrabia u dzieciaków zmysł równowagi, refleks i poczucie pewności siebie.

Prezydent zapowiada, że całe przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w dwóch etapach, a w tym roku powstanie główny tor.

– Chcemy podzielić ów teren pod kilka aktywności, obok miejsca gdzie już znajduje się boisko- mówi prezes OSM, Marek Zaręba. Przed nami ustalenie warunków przekazania terenów pod inwestycję. Liczę, ze po raz kolejny uda nam się wspólnie realizować udane przedsięwzięcie. Mamy dobre doświadczenia. Pierwszym był park na os. Spółdzielców, gdzie dzięki samorządowi otrzymaliśmy środki z programu rewitalizacji, kolejnym jest realizacja wraz z gminą i powiatem parkingu przy Alei Jana Pawła II, gdzie do remontu mamy 3 tys. m kw. do remontu.

Na tym nie koniec

Na wiosnę miłośnicy deskorolek, rolek i rowerów powinni się też cieszyć z remontu skateparku w Parku Miejskim. Wykona go wyłoniony w przetargu lider w tej branży, a mianowicie grupa Techramps. Odnowiony skatepark składać się będzie z elementów dostosowanych do bardzo zaawansowanych riderów jak i tych początkujących. Nowe elementy skateparku to m.in.: minirampa połączona z bank ramp, quarter pipe, jumbox, roll in, grindbox łamany oraz piramida. Najciekawszym nowym elementem skateparku będzie przeszkoda roll in, która mierzy aż 3,2 m wysokości i służy, jako rozpęd dla urządzeń takich jak jumpbox oraz spine ramp.

– Liczę, że do końca kwietnia uda się przeprowadzić remont skateparku- mówi włodarz Ostrowca Świętokrzyskiego. A te inwestycje to ukłon w stronę aktywnych rowerzystów, których w naszym nie brakuje-. Chcę przypomnieć, że w wspólnie z powiatem w minionym roku wybudowaliśmy ponad 3,5 km ścieżek rowerowych, a łącznie dysponujemy już ich blisko 26 km.

Policja zabezpieczyła prawie 800 gramów narkotyków!

Zatrzymany 31-latek z 3 gramami marihuany!