w

Policja zabezpieczyła prawie 800 gramów narkotyków!

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego ostrowieckiej komendy w miniony wtorek zatrzymali trzech mężczyzn, u których znaleźli narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie kilogram marihuany. Za to przestępstwo ustawodawca przewidział karę do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek funkcjonariusze wydziału prewencji ostrowieckiej komendy, na jednym z osiedli w mieście podjęli interwencję w stosunku do trzech mężczyzn. Przeczucie i tym razem nie zawiodło mundurowych, gdyż podczas kontroli u 32-latka znaleźli znaczne ilości środków odurzających w postaci marihuany.
W toku prowadzonych czynności, w miejscu zamieszkania mężczyzny również ujawniono zabronione substancje. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli prawie 800 gramów narkotyków.
U kolejnych zatrzymanych, 34 i 24-latka policjanci zabezpieczyli blisko 40 gramów tej samej substancji.

Cała trójka usłyszała już zarzuty i teraz z posiadania narkotyków będą tłumaczyć się przed sądem. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy miasta. W stosunku do dwóch mężczyzn, posiadających mniejszą ilość narkotyku sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenie majątkowe. 32-latek natomiast usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz
ich odpłatnego udzielania. W związku z powyższym, wobec zatrzymanego sąd zdecydował się na środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Opr. RD

Źródło: KPP Ostrowiec Św.

27-letni ostrowczanin zatrzymany z prawie 10 gramami suszu!

Skatepark i pumptrack dla ostrowieckich miłośników aktywnego spędzania czasu