w

Zakład Usług Miejskich z nowym sprzętem

W ostatnim czasie ostrowiecki ZUM, czyli miejski zakład budżetowy odpowiadający między innymi za bieżące utrzymanie porządku i estetykę miasta wzbogacił się w nowy sprzęt. Dzięki gminnej dotacji z 2020 roku został zakupiony duży ciągnik ZETOR 9541 oraz urządzenie wielofunkcyjne Mathieu AZURA FLEX. Ponadto na mocy zarządzenia prezydenta miasta z dnia 19 stycznia 2021 roku został przekazany, będący do tej pory na stanie ostrowieckiego Urzędu Miasta, Mercedes-Benz Nowy Vito Tourer. Wszystkie maszyny pozwolą na szybsze i bardziej komfortowe wykonywanie prac na terenie miasta.

– Nasze miasto rozwija się, a co za tym idzie zależy nam na nieustannym podnoszeniu świadczonych usług. Miasto to ludzie, ale  żeby byli zadowoleni muszą mieć zapewnione właściwe komfortowe warunki do życia, pracy i zakładania rodzin. Dlatego nasze jednostki zwiększają swój potencjał, a Ostrowiec zmienia się na lepsze. Pracownicy ZUM – u często działają na pierwszej linii frontu, dbając o estetykę ostrowickich ulic, parków i skwerów. Zakupiony sprzęt oraz samochód pozwolą pracownikom ZUM-u szybciej, sprawniej i bardziej komfortowo wykonywać powierzone prace – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.

– Zakupiony ciągnik dysponuje napędem na cztery koła oraz znacznie większą mocą, niż dotychczas posiadany sprzęt. Posłuży do sprawniejszej realizacji prac związanych z pielęgnacją zieleni. Umożliwi szybsze koszenia kosiarką bijakową, czy też sprawniejszy transport powstałych odpadów biodegradowalnych. Natomiast urządzenie wielofunkcyjne, które wyposażone jest w zbiornik na wodę oraz na zanieczyszczenia pozwoli na odchodzenie od ręcznego i mozolnego oczyszczania chodników. Ułatwi również odchwaszczanie i zamiatanie utwardzonych ciągów pieszych – wyjaśnia dyrektor Zakładu Usług Miejskich Łukasz Dybiec. – Mamy również nadzieję, że dzięki nowemu urządzeniu zmniejszymy niegodności wynikające z kurzenia podczas realizacji  wiosennego i letniego utrzymania chodników. Służący dotychczas w Urzędzie Miasta samochód wykorzystywany będzie natomiast do sprawniejszego i bardziej bezpiecznego transportu pracowników oraz zaopatrywania w materiały niezbędne do realizacji zadań Zakładu.

PILNE: Zaginęła 16-latka z Ćmielowa!

23-latek uciekał przed policją!