w

Podziękowania dla dyrektor biblioteki

Przedświąteczna sesja Rady Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęła się od miłego akcentu, którym było pożegnanie odchodzącej na emeryturę dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Elżbiety Pomiankiewicz.

– To jest jedna z tych chwil, kiedy można powiedzieć „dziękuję”- mówił prezydent Jarosław Górczyński. Pani Elżbieta Pomiankiewicz jest dyrektorem naszej biblioteki od 1990 roku, a więc nieprzerwanie od trzydziestu lat. W imieniu swoim, ale także poprzedników, radnych oraz mieszkańców dziękuję  za te wszystkie lata pracy na rzecz Ostrowca Świętokrzyskiego.

Prezydent podziękował za wkład w rozwój biblioteki i czytelnictwa oraz determinację w podejmowaniu działań.

– Dziękuję również za stworzenie grona chętnych do działania ludzi, którzy uznawaną przez wielu za nudną pracę bibliotekarza przekształcili w pasję i prawdziwą przygodę – mówił prezydent. Przez ten czas kierowany przez panią zespół zapisał wiele ważnych kart w historii ostrowieckiego czytelnictwa (…) Dzięki naszym wspólnym działaniom  i pozyskaniu środków zewnętrznych udało nam się stworzyć najpiękniejszą w tej części Polski bibliotekę. Wierzę, że to najlepsza klamra, która domknęła pani kadencję.

Podziękowania za wieloletnią pracę Elżbiecie Pomiankiewicz złożyła również przewodnicząca Rady Miasta, Irena Renduda Dudek, która wyznała, że jest zagorzałym czytelnikiem.

– Biblioteka się zmienia i wiem, że jeszcze wiele jest w niej do zrobienia, a mnie nie wszystko udało się zrobić, ale teraz to wyzwanie stanie przed moim następcą – mówiła dziękując wszystkim dyrektor Elżbieta Pomiankiewicz. Praca dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego była dla mnie przywilejem i zaszczytem.

Na Sienkiewicza powstało bezpieczne przejście dla pieszych

Łupem złodzieja padło mienie w postaci 6 butelek z alkoholem