w

Sprzedaż 4 działki w Ostrowieckim Kompleksie Inwestycyjnym

Miasto Ostrowiec Świętokrzyski sprzedało wczoraj kolejną, bo już czwartą działkę w Ostrowieckim Kompleksie Inwestycyjnym. Właścicielem widniejącym na akcie notarialnym jest firma Laser Expert. Sprzedana działka ma powierzchnię 1,2 ha, za która kosztowała inwestora 447.228zł.

„Cieszę się, że ostrowieckie tereny inwestycyjne cieszą się zainteresowaniem ze strony inwestorów. – podkreśla prezydent Jarosław Górczyński. Na terenie przygotowanego przez miasto Ostrowieckiego Kompleksu Inwestycyjnego, zlokalizowanego w pobliżu ul. Bałtowskiej, swoją siedzibę miały dotychczas trzy firmy tj. Izoterm, PartLogictik i ElkomTrade. Teraz dołącza do nich kolejna. Kompleks posiada jeszcze kilka działek, które miasto z chęcią sprzeda odpowiedzialnym inwestorom. Co również ważne takich terenów posiadamy więcej w innych lokalizacjach np. w pobliżu ul. J. Samsonowicza.”

firma LaserExpert zajmuje się sprzedażą i serwisem używanych laserów niemieckiej firmy TRUMPF. W nowej lokalizacji funkcjonować będzie również firma Naren. Ten drugi podmiot zajmuje się rozwiązaniami w dziedzinie obróbki laserowej, funkcjonując jako tzw. integrator, czyli podmiot łączący klienta końcowego, dostawców komponentów i z nich tworzy cały system do obróbki laserowej. Ostrowiecka firma jest również przedstawicielem firmy z Chin, a dokładnie ze słynnego Wuhan, pod logiem Naren produkuje lasery specjalnie dla firmy z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Wardyńskiego już z nową nakładką asfaltową

Powstaną nowe ozdoby świąteczne i inne inwestycje oświetleniowe