w

20-letnia mieszkanka gminy Bałtów przekroczyła dopuszczalną prędkość o 55km/h. Straciła prawo jazdy!

Wczoraj policjanci z wydziału ruchu drogowego ostrowieckiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 46-letni mieszkaniec gminy Bodzechów kierował pojazdem marki KIA mając blisko promil alkoholu w organizmie. Ponadto mundurowi zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

Wczoraj policjanci z wydziału ruchu drogowego ostrowieckiej komendy pełnili służbę na terenie gminy Waśniów. Około godziny 7:25 zatrzymali oni do kontroli drogowej pojazd marki KIA.
W trakcie prowadzonej interwencji stróże prawa wyczuli woń alkoholu od kierującego. Okazało się, że nieodpowiedzialny kierowca wsiadł za „kółko” koreańskiego samochodu mając blisko jeden promil alkoholu w organizmie. 46-letni mieszkaniec gminy Bodzechów stracił już swoje prawo jazdy. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilku letni zakaz kierowania pojazdami.

Ponadto wczoraj dwóch kierujących na terenie powiatu ostrowieckiego straciło swoje prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 49-letni mieszkaniec gminy Bodzechów. W miejscowości Sarnia Zwola poruszał się on pojazdem marki Fiat z prędkością 111km/h. Drugi z kierujących mocniej na pedał gazu nacisnął
w miejscowości Rudka Bałtowska. Miernik prędkości wskazał, że 20-letnia mieszkanka gminy Bałtów przekroczył dopuszczalną prędkość o 55km/h.

Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz obowiązującymi znakami.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Ukradł 3 pizze i alkohol. Za popełnione przestępstwa teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Sonda – Czy warto nosić maseczki? Ostrowiec Świętokrzyski