w

Ukradł 3 pizze i alkohol. Za popełnione przestępstwa teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Ćmielowie zatrzymali 28-latka, podejrzanego o dokonanie kradzieży zuchwałej oraz włamania do sklepu spożywczo-przemysłowego. Łącznie w tych przestępstwach łupem padło mienie o wartości blisko 1000 złotych. Wczoraj wobec mężczyzny sąd zostawał środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Na początku września ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży. Do zdarzenia miało dojść na ternie Ćmielowa. Z relacji zgłaszającego wynikało, iż nieznany wówczas mężczyzna telefonicznie zamówił pizzę na dowóz. Kiedy dostawca dotarł z jedzeniem pod wskazany adres zastał zamawiającego, który oświadczył, że za pizzę zapłaci w późniejszym terminie. Następnie mężczyzna dokonał kradzieży torby termicznej z zawartością 3 pizz i oddalił się w nieznanym kierunku. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na kwotę ponad 400 złotych.

Po kilku dniach do dyżurnego ostrowieckiej komendy dotarła informacja o włamaniu do sklepu spożywczo-przemysłowego w Ćmielowie. Z relacji zawiadamiającego wynikało, że włamywacz skradł stamtąd alkohol różnych marek o wartości ponad 550 złotych.

Intensywnie prowadzone działania policjantów z Ćmielowa pozwoziły na wytypowanie sprawcy, jak się okazało obu przestępstw. 28-latek został zatrzymany w minioną sobotę i osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany przez stróżów prawa materiał dowodowy w powyższych sprawach pozwolił na wystąpienie przez prokuratora z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wczoraj Sąd Rejonowy w Opatowie przychylił się do wniosku i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 28-latka na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski


Mamy to! Ostrowiecki Browar Kultury z tytułem „Modernizacja Roku” w kategorii kultura, rekreacja i sport.

20-letnia mieszkanka gminy Bałtów przekroczyła dopuszczalną prędkość o 55km/h. Straciła prawo jazdy!