w

Wybił panel w drzwiach wejściowych w bloku, drugi w placówce oświatowej! Grozi im do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn. Obaj podejrzani są o uszkodzenia mienia jakich dopuścili się na terenie miasta. Teraz 17 i 26 -latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec sierpnia bieżącego roku do ostrowieckiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące uszkodzenia mienia. Jak wynikało z relacji zgłaszającego nieznany sprawca wybił dolny panel w drzwiach wejściowych klatki schodowej na jednym z ostrowieckich osiedli. Wartość start została wyceniona na kwotę ponad 550 złotych. Kilka dni później do ostrowieckich policjantów dotarło podobna informacja. Tym razem nieznany wandal uszkodził drzwi wejściowe jednej z placówek oświatowych na terenie miasta. Straty powstałe w wyniku działania sprawcy oszacowane zostały na kwotę blisko 2000 złotych. Nad zatrzymaniem sprawców pracowali policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich, którzy w obydwu sprawach wykonali szereg ustaleń. Ostatecznie po analizie zebranych materiałów wczoraj stróże prawa zatrzymali dwóch podejrzanych o te przestępstwa. Pierwszym z zatrzymanych wandali okazał się 17-latek, który odpowie za uszkodzenie mienia na terenie placówki oświatowej. Drugi z zatrzymanych to 26-latek, który będzie tłumaczył się przed sądem za uszkodzenie drzwi wejściowych do bloku. Obaj mężczyźni usłyszeli wczoraj zarzuty. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim


Bił i kopał Tunezyjczyka po ciele powodując u niego obrażenia ciała. Zabrał mu, także około 100 złotych. Został zatrzymany!

Nie płacił alimentów na dodatek usłyszał zarzut nielegalnego posiadania materiałów wybuchowych!