w

Bił i kopał Tunezyjczyka po ciele powodując u niego obrażenia ciała. Zabrał mu, także około 100 złotych. Został zatrzymany!

Tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Taki środek zapobiegawczy zastosował Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim wobec 21-latka podejrzanego o dokonanie rozboju, uszkodzenie ciała i znieważenia z powodu przynależności rasowej obywatela narodowości tunezyjskiej.
W połowie września bieżącego roku dyżurny ostrowieckiej jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego treści wynikało, że na jednej z ulic miasta doszło do pobicia. Pokrzywdzonym miał być 31-letni obywatel narodowości tunezyjskiej. Jak wynikało z relacji mężczyzny został on zaatakowany przez nieznanego wówczas młodego mężczyznę. W toku prowadzonych czynności policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili, że sprawca w trakcie zdarzenia znieważył 31-latka wykrzykując pod jego adresem obraźliwe, rasistowskie słowa. Kolejno w wyniku szarpaniny jaka wywiązała się pomiędzy mężczyznami agresor bił i kopał Tunezyjczyka po ciele powodując u niego obrażenia ciała. Ponadto łupem napastnika padły pieniędzy w kwocie około 100 złotych. Po zajściu rozbójnik uciekł. Skrupulatna praca ostrowieckich kryminalnych doprowadziła w miniony piątek do zatrzymania i osadzenia w policyjnym areszcie 21-latka odpowiedzialnego za te przestępstwa. Wczoraj mężczyzna stanął przed obliczem sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Teraz sprawcy grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Władze Ostrowca Świętokrzyskiego oddały hołd ofiarom sowieckiej agresji

Wybił panel w drzwiach wejściowych w bloku, drugi w placówce oświatowej! Grozi im do 5 lat więzienia.