w

Funkcjonariusze z Ostrowca odzyskali skradziony telewizor i dekoder.

Wspólne działania ostrowieckich policjantów ze stróżami prawa z Komisariatu Policji w Kunowie pozwoliły na zatrzymanie 36-latka podejrzanego o włamanie do niezamieszkałego domu na terenie gminy Waśniów. Łupem złodzieja padło mienie o wartości 1000 złotych. Funkcjonariusze odzyskali skradziony telewizor i dekoder. Za kradzież z włamaniem Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w połowie kwietnia bieżącego roku. Nieznany wtedy sprawca po wybiciu szyby w oknie wszedł do niezamieszkałego domu znajdującego się na terenie gminy Waśniów. Tam dokonał kradzieży mienia w postaci telewizora oraz dekodera, których wartość pokrzywdzony wycenił na kwotę 1000 złotych. Skrupulatna praca stróżów prawa z Komisariatu Policji w Kunowie i policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy doprowadziła do wczorajszego zatrzymania włamywacza. Miłośnikiem sprzętu RTV okazał się 36-letni mieszkaniec gminy Waśniów. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do której się przyznał. Stróże prawa odzyskali skradzione mienie.

Kodeks Karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski


Policjanci ostrowieckiej drogówki zatrzymali dwóch kierujących za przekroczenie prędkości, ukarali ich 10 punktami karnymi i mandatami.

Komunikat prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu na temat aresztowania proboszcza z Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim!