w

Policjanci ostrowieckiej drogówki zatrzymali dwóch kierujących za przekroczenie prędkości, ukarali ich 10 punktami karnymi i mandatami.

Policjanci ostrowieckiej drogówki zatrzymali wczoraj dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. W myśl obowiązujących przepisów, nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Policja przypomina o konsekwencjach brawurowej jazdy.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Pierwszy kierujący „wpadł” w ręce drogówki w miejscowości Sarnia Zwola. Kierowcą hyundaia okazała się 27-letnia mieszkanka naszego miasta, która pędziła z prędkością 109 km/h. Kilka minut później w tej samej miejscowości do kontroli drogowej został zatrzymany kierowca pojazdu marki Audi. 28-letni mieszkaniec gminy Waśniów przekroczył dozwoloną prędkość o 67km/h. Oprócz zatrzymania prawa jazdy funkcjonariusze zgodnie z przepisami ukarali kierujących 10 punktami karnymi i mandatami.

Przypominamy, że to policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca będzie prowadził auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego przystąpienia do egzaminu.

Policjanci przypominają, że dobre warunki na drogach to nie pretekst to przekraczania dozwolonej prędkości. Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi!

Opr. EW

Źródło :KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Mężczyzna podróżował po terenie gminy Ćmielów mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze z Ostrowca odzyskali skradziony telewizor i dekoder.