w

Jechał ul. XXV-lecia Wolności w Ostrowcu Świętokrzyskim, z prędkością 114 km/h. Teraz ma zatrzymane prawo jazdy!

Trzy miesięczny odpoczynek od kierowania pojazdami to finał jazdy z prędkością o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Przekonało się o tym 5 kierujących, których w miniony weekend zatrzymali do kontroli drogowej policjanci ostrowieckiej drogówki.

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Rekordzistą okazał się 23-latek z powiatu opatowskiego, który podróżował pojazdem marki Nissan i 42-letni kierowca bmw z terenu gminy Bodzechów. Obaj mężczyźni wpadli w ręce mundurowych w miniony piątek na ul. XXV-lecia Wolności w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie pędzili z prędkością 114 km/h. Dla wszystkich 5 kierujących kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Przypominamy, że to policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego przystąpienia i zdania egzaminu.

Policjanci przypominają, że dobre warunki na drogach to nie pretekst to przekraczania dozwolonej prędkości. Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi!

Opr.EW

Źródło:KPP Ostrowiec Świętokrzyski

OSTROWIECCY DZIELNICOWI I SANEPID SPRAWDZAJĄ M.IN. W SKLEPACH CZY KLIENCI STOSUJĄ SIĘ DO ZASAD SANITARNYCH!

Turniej Piłkarski Ogrody 2020 za nami