w

ĆMIELÓW: BEZ UPRAWNIEŃ WSIADŁ ZA „KÓŁKO” PO ALKOHOLU!

W miniony weekend policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali dwóch kierujących, którzy pomimo swego stanu psychofizycznego wsiedli za kierownicę. Niechlubnym rekordzistą okazał się 33-latek, który nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami wsiadł za „kółko” renaulta mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi z zatrzymanych to 20-letni mieszkaniec gminy Ćmielów. Obaj mężczyźni wkrótce ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

W miniony piątek około godziny 19.00 policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego na ul. Świętokrzyskiej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault. Mundurowych zaniepokoił sposób jazdy kierującego. Nabrali oni podejrzeń, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Po chwili okazało się, że stróże prawa nie mylili się. Ich przypuszczenia potwierdziły się już na samym początku interwencji, gdy wyczuli zapach alkoholu od 33-latka. Ponadto w trakcie czynności na jaw wyszło, że mieszkaniec gminy Bodzechów nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Badanie stanu trzeźwości wskazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz 33-latkowi za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto odpowie za jazdę bez uprawnień.

Tego samego wieczora na terenie Ćmielowa policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. Okazało się, że 20-letni mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz ze swojego zachowania mieszkaniec gminy Ćmielów będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wypadek drogowy na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Reńskiego na DK 9

Ostrowiecki SOR w nowej siedzibie rozpocznie pracę 30 lipca!