w

Nowe Piaski już cieszą. Jest nawet interaktywne przejście

W minionym tygodniu odbyły się ostatnie odbiory gminnej inwestycji o nazwie „Rozbudowa publicznej drogi gminnej nr 302024T (ulica Nowe Piaski) w Ostrowcu Świętokrzyskim”. Przedsięwzięcie udało się zakończyć na ponad miesiąc przed planowanym terminem. Wykonawcą rozbudowy, która kosztowała 1,74 mln zł było ostrowieckie Przedsiębiorstwo Budowlane „DROGBUD”. Ponad milion złotych stanowiła dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zakres zadania obejmował budowę drogi o długości 382 m, szerokości 7 m o nawierzchni asfaltobetonowej wraz z budową dwóch zatok autobusowych, ścieżki rowerowej, chodnika, zjazdów do posesji z kostki brukowej, budowę kanalizacji deszczowej z włączeniem do istniejącego kanału w ul. Kolonia Robotnicza oraz wydzielonego oświetlenia ulicznego w technologii LED.

– Ta ulica jest ważnym skrótem dla mieszkańców tej części miasta łączącym ulice Grzybową i Kolonia Robotnicza – przyznaje prezydent Jarosław Górczyński. Słowa uznania należą się wykonawcy, który mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią uniknął przestojów, dzięki czemu możemy dziś cieszyć się z wcześniejszego zakończenia prac. Nowe Piaski to jedna z tych ulic, które w ostatnim okresie zmieniły zupełnie swój wizerunek w naszym mieście. Ta przebudowa zapewne wpłynie na wzrost cen działek w tej okolicy, a także liczę, że pojawią się nowe realizacje wzdłuż niej.

– Podczas tej rozbudowy pojawiła się jedna nowość w postaci przejścia interaktywnego z czujnikami ruchu – mówi naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej, Artur Majcher. Jeśli w kolejnych projektach będzie to element uwzględniony w dofinansowaniu będziemy się na takie rozwiązania, ze względów bezpieczeństwa, decydować.

Swojego zadowolenia z ukończenia tego ciągu komunikacyjnego nie kryli mieszkańcy z okolicznych osiedli.

– W imieniu Rady Osiedla „Kolonia Robotnicza” i mieszkańców serdecznie dziękujemy panu prezydentowi za tak piękną drogę, o którą walczyliśmy od wielu lat. Dodatkowo w nasza dzielnica ma to szczęście, bowiem powstała tu oczekiwana przez nas osiedlowa świetlica, nową jakość zyskały też zlokalizowane tu ronda –  powiedziała Anna Adamczyk z Rady Osiedla „Kolonia Robotnicza”.

Jak zapowiada prezydent Jarosław Górczyński ostrowiecki samorząd na pewno nie zwolni tempa w realizacji projektów infrastrukturalnych. Niebawem czekają nas kolejne odbiory, następne place budów są przekazywane, a także projektowane coraz to nowe ciągi komunikacyjne.

– Mogę powiedzieć żartobliwie, że miło mi, iż obecnie Ostrowiec Świętokrzyski jest tak rozkopany – mówi prezydent Jarosław Górczyński. Nie zwalniamy tempa dbając o rozwój infrastruktury. Niebawem nastąpi odbiór kolejnych siedmiu ulic, a na realizację kolejnych pięciu będą rozpisane przetargi.

Takie podejście Gminy Ostrowiec Świętokrzyski, aby jak najlepiej usprawnić komunikacje na terenie miasta, doceniają branżowi wykonawcy.

– Niebawem kolejne ulice w Ostrowcu zgłosimy do odbioru, bowiem realizujemy jeszcze dwie z nich – mówi Radosław Malec, właściciel firmy „DROGBUD”. Mimo trudnego okresu spowodowanego pandemią firmy ostrowieckie nie zwalniają pracowników, a wręcz przeciwnie zatrudniają nowych. To efekt proinwestycyjnego podejścia Gminy Ostrowiec Świętokrzyski.

https://www.facebook.com/OSTROWCZANIE.OFICJALNIE/videos/752718525475221/?t=0

Oszukani metodą „na policjanta”. Stracili ponad 23 tys. złotych

Tym razem łupem rabusiów padła kosiarka elektryczna oraz glebogryzarka