w

Policja ujawniła dwóch kierujących, którzy mieli zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych

Wczoraj policjanci z ostrowieckiej drogówki ujawnili dwóch kierujących, którzy pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, poruszali się nimi po drodze publicznej. Teraz 40 i 34-latkowi z terenu naszego powiatu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę po godzinie 08.00 w miejscowości Waśniów policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej motocykl marki Barton. W trakcie interwencji wyszło na jaw, że 34-letni kierujący jednośladem posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Tego samego dnia, kilka minut przed południem mundurowi na ul. Rzeczki w Ostrowcu Świętokrzyski zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford. Powodem kontroli była nadmierna prędkość z jaką poruszał się kierujący. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 40-letni ostrowczanin również posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, obowiązujący do 2021 roku.

Przypominamy, że naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim  

Poszukujemy 57-letniego Leszka Gawiora, który może mieć związek ze śmiercią 61-letniego mężczyzny

Sonda – Baseny w Ostrowcu (Rawka Od Nowa) (VIDEO)