w

Policjanci zabezpieczyli w Ostrowcu 3 automaty mogące służyć do gier hazardowych!

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Kielcach zabezpieczyli wczoraj 3 automaty mogące służyć do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Mundurowi zabezpieczyli ponadto ponad 5000 złotych. Ustawodawca za nielegalne prowadzenie gier hazardowych przewidział karę do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywnę.

Ostrowieccy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Kielcach, złożyli wczoraj służbową wizytę w jednym z lokali w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mundurowi podejrzewali, że prowadzone są tam nielegalne gry hazardowe. Na miejscu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 3 automaty mogące służyć do gier hazardowych oraz pieniądze w kwocie ponad 5000 złotych, pochodzące najprawdopodobniej z przestępstwa. Nielegalne automaty oraz gotówka zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach. Okoliczności sprawy zostaną wyjaśnione podczas prowadzonego postępowania.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za nielegalne prowadzenie gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoka grzywna.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

STRAŻACY W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W MOMINIE

Kierowali pojazdami pomimo aktualnych sądowych zakazów!