w

Kierowali pojazdami pomimo aktualnych sądowych zakazów!

W ręce ostrowieckich policjantów wpadł 36-letni mężczyzna, który w stanie nietrzeźwości kierował pojazdem marki Ford. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia mundurowi zatrzymali 50 i 29-latka, którzy kierowali pojazdami pomimo aktualnych sądowych zakazów. Nieodpowiedzialni mężczyźni ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Wczoraj kwadrans przed godziną 11.00 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał informację o fordzie poruszającym się po jednej z ulic miasta. Zgłaszający twierdził, że mężczyzna za kierownicą może być nietrzeźwy. Skierowani na miejsce funkcjonariusze z ostrowieckiej drogówki zatrzymali opisywany pojazd do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 36-letni mieszkaniec miasta, badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Zatrzymanemu za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdami pomimo orzeczonych zakazów sądowych. 50-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego poruszał się ulicami miasta pojazdem marki seat. Drugi z nieodpowiedzialnych mężczyzn, który przemieszczał się hondą został zatrzymany w miejscowości Szewna.

Zgodnie z Kodeksem Karnym, kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Policjanci zabezpieczyli w Ostrowcu 3 automaty mogące służyć do gier hazardowych!

Ostrowieccy policjanci odnaleźli zaginionego 89-latka.