w

Wracają zajęcia Aktywnego Seniora 2020!

Dzięki złagodzeniu ograniczeń codziennego życia w dobie epidemii koronawirusa COVID-19 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim może ponownie zaprosić ostrowieckich seniorów do udziału w zajęciach rekreacyjnych organizowanych z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego – Aktywny Senior 2020.

W okresie wakacyjnym wracamy do Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin, na popularne wśród seniorów zajęcia w terenie. Proponujemy marsze Nordic Walking i inne aktywności na terenie ośrodka i w sąsiadującym z nim kompleksie leśnym.

O korzyściach zdrowotnych ruchu na świeżym powietrzu można by wiele pisać, ale przekonajmy się o nich sami przyjeżdżając lub przychodząc na Gutwin i biorąc udział w zajęciach prowadzonych przez panie Marysię Jaros i Małgosię Comber. W każdą środę wakacji od 1 lipca do 26 sierpnia o godzinie 16.00 czekamy na ostrowieckich seniorów przy budynku administracyjnym. Zajęcia będą trwały około 90 minut i będą dostosowane do możliwości uczestników. To już trzeci rok realizacji zajęć dla seniorów, więc stali bywalcy pamiętają, że konieczne będzie właściwe do warunków atmosferycznych ubranie niekrępujące ruchów oraz wygodne obuwie.

Niestety, epidemia zmusza nas do dodatkowych działań. To właśnie osoby w wieku powyżej 60 roku życia są bardziej narażone na zachorowanie, więc pamiętajmy:
– w drodze na zajęcia oraz w sytuacjach, w których skracamy dystans do innych, zakrywajmy usta i nos,
– używajmy rękawiczek ochronnych,
– zakrywajmy usta i nos łokciem podczas kichania,
– witajmy się bez kontaktu osobistego,
– zachowujmy dystans społeczny (minimum 2 m),
– przestrzegajmy innych zaleceń instytucji sanitarnych dbając o zdrowie własne i innych.

Organizatorzy zapewniają płyn do dezynfekcji dłoni przed zajęciami i po ich zakończeniu. Najwłaściwiej będzie korzystać z własnego sprzętu, w tym kijów Nordic Walking.

Jeszcze raz zachęcamy seniorów do aktywności – do zobaczenia na GUTWINIE.
Serdecznie zapraszamy!

STAROSTA MARZENA DĘBNIAK: MŁODYCH LUDZI TRZEBA DOCENIAĆ

POTRĄCIŁ 14-LATKĘ I UCIEKŁ. MIAŁ 3 PROMILE