w

Zaginął Andrzej Pastuszka spod Iłży.

Zaginął Andrzej Pastuszka spod Iłży. Mężczyzna zniknął po wyjściu ze szpitala w Radomiu
Policja oraz rodzina poszukują zaginionego Andrzeja Pastuszki z miejscowości Jasiniec Maziarze pod Iłżą. Mężczyzna został wypisany ze szpitala w Radomiu i od tej pory ślad po nim zaginął.

Andrzej Pastuszka ma 49 lat i zaginął w sobotę, 13 czerwca. Mężczyzna został przyjęty do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego po tym, jak został pobity. Zaginiony przebywał przez jakiś czas w szpitalu, a następnie w nocy, około godziny 22, został wypisany. Ostatni ślad po Andrzeju Pastuszce zarejestrował szpitalny monitoring, który zarejestrował go kiedy wychodził szpitala.

Mężczyzna nie miał możliwości kontaktu z rodziną, ponieważ nie miał przy sobie telefonu – O tym, że został wypisany dowiedziałam się, gdy chciałam go odwiedzić i zadzwoniłam do szpitala. Od czasu zabrania go przez pogotowie nie mieliśmy z nim żadnego kontaktu i nie wiemy co się z nim dzieje – mówi Anna Pastuszka, siostra zaginionego.

Andrzej Pastuszka mieszka pod Iłżą w miejscowości Jasieniec Maziarze. Krewni zarzucają szpitalowi, że wypisał zaginionego w nocy, z dala od domu i bez możliwości kontaktu z rodziną – Zrozumiałabym gdyby mieszkał w Radomiu, ale był z daleka od domu, nie miał też przy sobie telefonu i nie mógł do nas zadzwonić. Przecież mógł zasłabnąć po wyjściu ze szpitala, coś mogło mu się stać. Nic by nie zaszkodziło jeśli by go przetrzymali do rana – mówi siostra zaginionego.

Andrzej Pastuszka był ubrany w szarą podkoszulkę, spodnie jeansowe przedarte na kolanie i domowe kapcie. Na lewej ręce ma znamię po oparzeniu.

  • Policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 15 czerwca. Cały czas trwają czynności mające na celu ustalenie jego miejsca pobytu. Oczywiście teren okolic szpitala był sprawdzany, między innymi z wykorzystaniem drona – informuje Justyna Leszczyńska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Każdy, kto widział zaginionego proszony jest o kontakt z policją pod numerem telefonu 47 701-26-30. Rodzina również prosi o informacje pod numerem 880-928-669.

PILNE: Kobieta wypadła z okna na ósmym piętrze wieżowca!

Przekazano do szkół laptopy zakupione w ramach dofinansowania z konkursu „Zdalna Szkoła 3+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”!