w

Podróżował motocyklem marki BMW posiadając aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych!

Pomimo licznych apeli policji nadal wielu kierujących lekceważy przepisy ruchu drogowego dotyczące ograniczeń prędkości. W miniony weekend ostrowieccy policjanci zatrzymali trzy prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W minioną sobotę policjanci z ostrowieckiej drogówki ul. Aleja XXV-lecia zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Peugeot. Powodem kontroli była nadmierna prędkość, z jaką poruszał się 43-letni mieszkaniec Starachowic. Miernik prędkości wskazał, że mężczyzna podróżował 105km/h. Wczoraj, kilka minut przed godziną 09.00 mundurowi w miejscowości Grójec zatrzymali  do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Toyota. 43-letni mężczyzna pomimo ograniczenia prędkości do 50km/h w obszarze zabudowanym, pędził 112km/h. Kilka minut później w miejscowości Nietulisko Duże mocniej na pedał gazu nacisnął mieszkaniec powiatu sandomierskiego. 28-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 78 km/h. Mundurowi nieodpowiedzialnym kierowcom zatrzymali prawa jazdy na trzy miesiące.

Nie małe kłopoty czekają również 24-latka, który wczoraj po południu w miejscowości Kunów został zatrzymany do kontroli drogowej. Mężczyzna podróżował motocyklem marki BMW posiadając aktywy sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie stosując się do wyroku popełnił przestępstwo. Przypominamy, że kierujący, który prowadzi pojazd mechaniczny nie stosując się do orzeczonego zakazu podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

40 zakażeń koronawirusem w województwie świętokrzyskim!

Prezydent Jarosław Górczyński składa raport o stanie miasta. Jest się czym pochwalić