w

Uderzył autem w barierki energochłonne, bo rozmawiał podczas jazdy przez telefon komórkowy. 70 przypadków niestosowania się do ograniczeń prędkości.

Ostrowieccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym konsekwentnie egzekwują od jego uczestników przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Podczas służby mundurowi ujawniają wykroczenia popełniane przez kierowców, którzy rażąco łamią przepisy stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj na terenie powiatu ostrowieckiego policjanci drogówki ujawnili blisko 70 przypadków niestosowania się do ograniczeń prędkości. W dwóch przypadkach interwencje zakończyły się zatrzymaniem prawa jazdy. Jako pierwszy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości uprawnienia stracił 43-letni mieszkaniec gminy Bodzechów. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Podszkodzie. Jechał on swoim Bmw z prędkością 110 km/h. Kolejno mocniej na pedał gazu w swoim osobowym renaultcie nacisnął 39-letni mieszkaniec naszego miasta. Miernik prędkości wskazał, że kierowca ten na ul. Sandomierskiej, gdzie dopuszczalna prędkości to 50 km/h, rozpędził się do 103 km/h. Ponadto po godzinie 21.00 w miejscowości Bałtów doszło do kolizji drogowej z udziałem nietrzeźwego kierującego. Z relacji zgłaszającej wynikało, że po tym jak usłyszała potężny huk pobiegła szybko zobaczyć co się stało. Po chwili zauważyła stojący na chodniku uszkodzony pojazd marki Mercedes, a od strony kierowcy wysiadającego młodego mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało u 18-latka blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 18-latek nie dość, że na „podwójnym gazie”, to dodatkowo jechał za szybko i dlatego też na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki energochłonne. Ponadto jak stwierdził nie doszło by do całego zdarzenia, gdyby nie rozmawiał podczas jazdy przez telefon komórkowy. Na domiar tego mundurowi ustalili, że kierujący mercedesem nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz mieszkaniec gminy Ćmielów odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i popełnione wykroczenia. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Przypominamy!

Kierującemu, który porusza się pojazdem w obszarze zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Trwają poszukiwania 89-letniego mieszkańca Kunowa – Tadeusza Chrzanowskiego!

30 – lecie samorządu! Jubileusz powstania samorządów!