w

ZATRZYMANE PRAWA JAZDY , PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ O PONAD 50 KM/H!

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy zatrzymali 2 kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Obaj utracili swoje prawa jazdy.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, czy nieprzestrzeganie jej ograniczeń to nadal jedne z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Prawo w zakresie restrykcji wobec szybko jeżdżących kierowców nie złagodniało i cały czas obowiązują przepisy dotyczące zatrzymania prawa jazdy w sytuacji poważnego przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym.

Wczoraj na terenie powiatu ostrowieckiego mundurowi zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy po interwencji stracili prawa jazdy. Pierwszym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 44-latek, który w obszarze zabudowanym w miejscowości Sudół rozpędził swego forda do 106 km/h. Z kolei w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. XXV-lecia Wolności mocniej na pedał gazu przycisnął 69-letni kierowca mercedesa. Przekroczył on dozwoloną prędkość o 53km/h.

Przypomnijmy, że jeśli w obszarze zabudowanym pojedziemy szybciej o ponad 50 km/h niż przewidują przepisy, policjant ma obowiązek zatrzymać prawo jazdy.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Zabezpieczono blisko 800 gramów marihuany i ponad 2 kg amfetaminy! Ostrowczanin został tymczasowo aresztowany.

BYŁ POSZUKIWANY ZA JAZDĘ W STANIE NIETRZEŹWOŚCI. BĘDZIE TERAZ ZA „KRATAMI”!