w

UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ „POŻYCZONYM SAMOCHODEM”

Nie małe kłopoty czekają 22-latka, który kierując volkswagenem nie zatrzymał się do kontroli drogowej ożarowskim policjantom. Ucieczka jednak nie trwała zbyt długo, gdyż mundurowi nie dając za wygraną szybko zatrzymali uciekiniera. Za swoje przewinienia mężczyzna będzie teraz tłumaczył się przed sądem, a grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielną noc ożarowscy funkcjonariusze zauważyli osobowego volkswagena, którego tor jazdy wskazywał, iż kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mundurowi dali sygnał kierującemu do zatrzymania, jednakże ten zignorował polecenie i gwałtownie przyśpieszył. Po krótkiej ucieczce drogą, kierujący niemieckim autem wjechał do sadu, gdzie niszcząc drzewka owocowe próbował zgubić pościg. Gdy uderzył w betonowe podpory drzewek, porzucił pojazd i dalej podjął ucieczkę pieszo. Policjanci zatrzymali uciekiniera po kilkudziesięciu metrach pieszego pościgu. Szybko okazało się, że jednym z powodów ucieczki był spożyty przez jazdą alkohol. W trakcie czynności okazało się również, że 22-latek nie posiada uprawnień do kierowania, a auto którym kierował „pożyczył” bez wiedzy właściciela.   

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Przed sądem odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. AF

Źródło: KPP w Opatowie

Tragedia w gminie Bałtów. Kierowca pijany, pasażer nie żyje!

UKRYWAŁ SIĘ PRZED POLICJĄ W AUTOMATYCZNEJ PRALCE!