w

Poruszał się z prędkością 132 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”

Ostrowieccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. W ciągu minionego weekendu pięciu kierujących straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

W miniony piątek w miejscowości Sarnia Zwola policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 44-letniego mężczyznę kierującego pojazdem marki ford. Mieszkaniec gminy Nowa Słupia złamał przepisy dotyczące dopuszczalnej prędkości, która w obszarze zabudowanym wynosi 50 km/h. Za jej przekroczenie o 59 km/h kierujący stracił prawo jazdy. Tego samego dnia, w miejscowości Grójec mocniej na pedał gazu nacisnął 22-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki audi. Mieszkaniec powiatu opatowskiego pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 111 km/h. Również na 3 miesiące rozstał się z prawem jazdy. Trzecim z nieodpowiedzialnych kierowców okazała się 37-letnia mieszkanka powiatu lipskiego, która wczoraj w naszym mieście rozpędziła na ul. Siennieńskiej swą skodę do 106 km/h. Kolejnym nierozważnym okazał się 38-letni mieszkaniec gminy Bodzechów, który swoim osobowym renaultem przekroczył dozwoloną prędkość o 67 km/h na ul. Aleja XXV-lecia Wolności. Rekordzistą okazał się zatrzymany kilka minut później na tej samej ulicy 47-letni kierujący audi, który poruszał się z prędkością 132 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. Mieszkaniec gminy Ożarów również starcił swoje prawo jazdy.


Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych! W trosce o własne zdrowie i życie stosujmy się do znaków drogowych i przepisów ruchu drogowego, by szczęśliwie dojechać do celu. Nie zapominajmy też, że na drodze nigdy nie jesteśmy sami. Piesi i rowerzyści nie mają szans przy zderzeniu
z rozpędzonym pojazdem.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

ZDERZENIE 2 SAMOCHODÓW OSOBOWYCH W JANOWICACH POD OSTROWCEM!

ODPOWIEDZĄ ZA KRADZIEŻ PIŁY