w

ODPOWIEDZĄ ZA KRADZIEŻ PIŁY

W piątek opatowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież piły spalinowej. Skrupulatna praca doprowadziła do odzyskania skradzionego mienia i ustalenia mężczyzny, który ją zakupił. Teraz mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

W piątek do opatowskiej jednostki zgłosił się 38 –latek, który powiadomił, iż kilka dni wcześniej z jego posesji ktoś skradł piłę spalinową. Jej wartość pokrzywdzony oszacował na 1000 zł. W piątkowe popołudnie opatowscy kryminalni zatrzymali 28- letniego mieszkańca gminy Opatów oraz 28 –latka z powiatu Sandomierskiego, których funkcjonariusze podejrzewali o dokonania kradzieży. Podczas przeszukania posesji należącej do mieszkańca gminy Opatów, w jednym z pomieszczeń kryminalni znaleźli torebkę foliową z zawartością suszu roślinnego.

Dalsza skrupulatna praca kryminalnych doprowadziła do ustalenia komu 28-lakowie sprzedali piłę. Kilka godzin później kryminalni u 38 -letniego mieszkańca powiatu ostrowieckiego zabezpieczyli skradzioną piłę. Tłumaczył on, że piłę zakupił kilka dni wcześniej od nieznanych mu mężczyzn za kwotę 100 złotych.

W sobotę 28 -latkowie usłyszeli zarzut kradzieży, do którego się przyznali. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.  28- latek z powiatu opatowskiego odpowie również za posiadanie narkotyków.

Opr. AF

Źródło KPP Opatów


Poruszał się z prędkością 132 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”

Ostrowiec: Bracia w wieku 14 i 15 lat zaatakowali 13 –latka i skradli jego bluzę!