w

Mimo pandemii trwają remonty w gminnych placówkach oświatowych

Choć w ostatnich tygodniach ze względu na czas pandemii placówki oświatowe na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego, tak jak i we wszystkich polskich miastach świeciły pustkami, udało się  u nas przeprowadzić szereg prac remontowych.

– Dzięki dodatkowym środkom, które uzyskaliśmy z Gminy Ostrowiec Świętokrzyski czas pandemii nie był dla nas zmarnowany- mówi Anna Kuligowska, dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 7. W tym okresie przygotowaliśmy salę do zajęć dodatkowych z zapleczem sanitarnym i kuchennym. W nowych wnętrzach będą odbywać się nieodpłatne zajęcia dodatkowe, in. plastyczne, z koła odkrywców, chemiczne, informatyczne z elementami robotyki oraz taneczne.

Jak akcentuje prezydent Jarosław Górczyński ta placówka przedszkolna w pilotażu zyskała również instalację fotowoltaiczną.

– Wszystkie nasze szkoły i przedszkola dostały na ten okres, kiedy dzieci nie uczęszczały na zajęci, wsparcie finansowe, aby dokonać prace remontowe- mówi prezydent Jarosław Górczyński. W niektórych jednostkach roboty będą jeszcze realizowane, takim przykładem niech będzie Przedszkole Publiczne Nr 19, w którym odświeżona wkrótce zostanie elewacja.

I tak w PP Nr 9 wyłożono kostką kolejną część parkingu, w PP Nr 7, 11 i 15 odmalowano pomieszczenia, w PP Nr 19 dokonano prac wewnątrz placówki a także i w przedszkolnym ogrodzie.

Nie inaczej było też w ostrowieckich szkołach, gdzie dokonano szeregu prac remontowych, przez co poprawiła się estetyka nie tylko wewnątrz, ale i w najbliższym otoczeniu.

Dział Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji wznawia pracę!

Dyrekcja szpitala w Ostrowcu apeluje do wojewody o pomoc! W placówce nie ma ani jednego chirurga!