w

POLICYJNY SEZON ROWEROWY W OSTROWCU ROZPOCZĘTY!

Policyjny patrol rowerowy z Wydziału Prewencji ostrowieckiej komendy rozpoczął kolejny sezon. Podczas najbliższych miesięcy mundurowi na rowerach będą patrolować osiedlowe uliczki, parki, tereny leśne oraz miejsca, gdzie trudniej dotrzeć radiowozem. Duża mobilność rowerowych patroli sprawia, że są one doskonałym uzupełnieniem patroli zmotoryzowanych oraz pieszych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęli kolejny sezon rowerowy. Funkcjonariuszy z Wydział Prewencji na rowerach patrolują osiedlowe uliczki, parki, tereny leśne oraz miejsca, gdzie radiowóz ze względu na ukształtowanie terenu nie może wjechać, a patrolowi pieszemu zajęłoby to zbyt dużo czasu. Mundurowi na rowerach będą obecni na ulicach Ostrowca Świętokrzyskiego do późnej jesieni. Ten sposób pełnienia służby pozwoli na szybkie reagowanie na przypadki wandalizmu i negatywnych zachowań społecznych w miejscach publicznych. Oprócz patrolowania przydzielonych rejonów, funkcjonariusze będą także zwracać szczególną uwagę na zachowanie i przestrzeganie przepisów przez pieszych oraz rowerzystów. Funkcjonariusze na rowerach kiedy zajdzie taka potrzeba szybko i sprawnie dojadą w najdalsze zakamarki naszego miasta.

Patrol rowery został utworzony po to, by dbać o bezpieczeństwo i porządek, zapobiegać przestępstwom i wykroczeniom, ścigać ich sprawców oraz objąć szczególnym nadzorem tereny rekreacyjne, parki oraz osiedla mieszkaniowe.

Opr. EW

#Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

PCK w Ostrowcu wraz z szefostwem Grupy Ratownictwa PCK przekazali w/w artykuły dla ratowników

Potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Ostrowcu!