w

Policjanci z Ostrowca oddali krew potrzebującym

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim udali się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, gdzie oddali krew potrzebującym. W dobie walki z koronawirusem jest ona dla nas wszystkich bardzo ważna. Dzieląc się nią pomagamy innym.

W dniu 9 grudnia 2019 roku ostrowiecki Klub Honorowych Dawców Krwi zrzeszający policjantów z ostrowieckiej komendy został wpisany do rejestru w RCKiK w Kielcach. Pełna nazwa klubu brzmi „Klub Honorowych Dawców Krwi nr 977 Fidelis Sanguis –„Wierni Krwi”. Na chwilę obecną w klubie zrzeszonych jest 16 stróżów prawa, którzy biorą cyklicznie udział w akcjach oddawania krwi. Ostrowieccy mundurowi podkreślają, że taki gest jest wpisany w etos zawodu policjanta, którego powołaniem jest służba społeczeństwu. W związku z sytuacją spowodowaną pandemią koronawirusa, nastąpił znaczny spadek osób oddających krew. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak jest ona ważna i niezbędna w sytuacjach ratujących ludzkie życie. Wczoraj policjanci z ostrowieckiej komendy odpowiedzieli na apel zorganizowany przez Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach i podzielili się tym cennym darem. Ostrowiecki Klub Honorowych Dawców Krwi, zachęca wszystkich policjantów do dzielenia się tym co najcenniejsze.

#podzielsiężyciem

Opr.EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim


Dwie ofiary śmiertelne koronawirusa w powiecie starachowickim! Kolejny przypadek zakażenia w województwie świętokrzyskim!

POLICJA W BUSKU-ZDROJU POSZUKUJE ZAGINIONEGO 32-LATKA