w

Powstaje Strefa Aktywności Obywatelskiej

Trwają prace przy przebudowie budynku sąsiadującego z Ostrowieckim Browarem Kultury. Łagodna  zima oraz dobre warunki pogodowe pozwoliły na szybkie postawienie konstrukcji nośnych oraz ścian budynku, który od sierpnia tego roku będzie siedzibą Strefy Aktywności Obywatelskiej. Obiekt powstaje w ramach zadania pn.: „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno-kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – zagospodarowanie części dziedzińca browaru na potrzeby aktywizacji mieszkańców i rad osiedlowych”.

– Obecnie Ostrowiec Świętokrzyski to duży plac budowy. Trwające prace na siedmiu drogach zmieniają obraz naszego miasta. Dopracowujemy strategiczne punkty, które udrożnią ruch w mieście, ale także dozbrajamy tereny inwestycyjne. Jednak to nie jedyne obszary, w których rozwija i rozbudowuje się Ostrowiec. Od listopada trwają prace przy przebudowie budynku po dawnym Cafe Browar. To kultowe miejsce już w sierpniu zacznie znów tętnić  życiem, stając się miejscem dla rozwoju aktywności obywatelskiej. Przestronna, wysoka sala konferencyjna będzie lokum do posiedzeń rad osiedlowych
z pobliskich osiedli, ale także samorządów uczniowskich. Utrzymany w klimacie sąsiadującego z nim Ostrowieckiego Browaru Kultury budynek uzupełni rozpoczęte przed trzema laty dzieło – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Wartość zadania, którego wykonawcą jest AG PETROL Sp. z o.o. ze Skarżyska-Kamiennej, wynosi 1.267.700,00 zł brutto, przy dofinansowaniu 792 028,18 zł.

Aktywny Senior 2020: Czas na jogę!

Ostatni spektakl „8 kobiet”