w

Akcja policji ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego’’

W miniony czwartek ostrowieccy policjanci prowadzili wzmożone działania pod nazwa ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego’’, w których szczególną uwagę zwracano na nieprawidłowe zachowania na drodze w relacji pieszy-kierujący, kierujący-pieszy. Działania ukierunkowane były przede wszystkim na ujawnianie wykroczeń popełnianych przez pieszych, jak również wykroczeń popełnianych przez kierujących pojazdami wobec pieszych.

W miniony czwartek 6 lutego br. na terenie powiatu ostrowieckiego policjanci prowadzili wzmożone działania, w trakcie których szczególną uwagę zwracali na pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze w trakcie wykonywanych czynności ujawnili 13 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami wobec pieszych na przejściu dla pieszych, 14 wykroczeń popełnionych wobec pieszych w innych okolicznościach oraz 1 wykroczenie nieprawidłowego zachowania kierującego wobec rowerzysty. Ponadto stróże prawa ujawnili 4 nietrzeźwych rowerzystów.

Apelujemy o zachowanie zgodne z przepisami i dbanie o własne bezpieczeństwo m.in. noszenie elementów odblaskowych po zmroku. Tego rodzaju działania na drogach powiatu ostrowieckiego będą kontynuowane.
KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Rewitalizacja zmieniła Częstocice

Śmierć w stawie w parku miejskim!