Foto ilustracyjne
w

85-latka straciła 30 000 zł

W czwartek dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał informację, że 16 stycznia do 85-letniej mieszkanki miasta zadzwonił nieznany mężczyzna. Rozmówca przedstawił się, że jest funkcjonariuszem policji, po czym poinformował seniorkę, że prowadzi sprawę przeciwko oszustom. Więcej poniżej!

Zgłaszająca dała wiarę fałszywemu policjantowi i zmanipulowana przez niego przekazała mu nie tylko swoje dane osobowe, ale również poinformowała o zgromadzonych przez siebie w mieszkaniu oszczędnościach. Jak się okazało, po krótkiej chwili do jej mieszkania zapukał mężczyzna, któremu to 85-latka przekazała pieniądze w kwocie 30 000 złotych. Przestępca zapewniał seniorkę, że po zakończonych działaniach, odzyska swoje oszczędności. Kiedy jednak się tak nie stało, rozumiała, że padła ofiarą oszustów.

Policjanci przypominają, że wystarczy jeden telefon, by potwierdzić wiarygodność rozmówcy i nie stać się ofiarą przestępstwa. Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji nigdy nie dzwonią z żądaniem przekazania im pieniędzy. Nigdy również nie informują przez telefon o szczegółach swoich działań.

Niecodzienne zdarzenie drogowe w Ostrowcu Św. Ranny pasażer

PROJECT OC – WINTER EDITION