Foto ilustracyjne, źródło: flickr.com
w

Alkohol i brawura towarzyszyły kierującym podczas świątecznego weekendu. Pirat w zabudowanym wyciągnął…

Dwaj mężczyźni w wieku 36 i 62 lat zostali zatrzymani podczas świątecznego weekendu po tym jak kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu. Młodszy z nich miał w organizmie 3 promile alkoholu, starszy 1,3 promila. Z kolej dwaj kolejni kierujący pożegnali się ze swoimi prawami jazdy na 3 miesiące po tym, jak przekroczyli dopuszczalną w obszarze zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Więcej poniżej!

W wigilijne popołudnie do stanowiska kierowania opatowskiej jednostki dotarła informacja, że kierujący citroenem jadący w kierunku Opatowa krajową 74. wykonuje niebezpieczne manewry czym stwarza zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dyżurny przekazał komunikat podległym patrolom, które niezwłocznie podjęły czynności zmierzające do skontrolowania tego kierującego.  W rezultacie pojazd udało się zatrzymać się w miejscowości Sadowie. Okazało się, że za kierownicą siedział 36 – letni mieszkaniec gminy Baćkowice. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie 3 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Nietrzeźwy za kierownicą motoroweru usiadł również 62 – latek z gminy Iwaniska. Ten mężczyzna skontrolowany został we wtorek w miejscowości Stobiec. Podczas badania stanu trzeźwości wyszło na jaw, że kierował jednośladem mając w organizmie 1,3 promila alkoholu. 62 – latek nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Sprawy tych kierujących trafią do oceny sądu. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Muszą liczyć się również w wieloletnimi zakazami kierowania pojazdami oraz wysokimi karami finansowymi.

Swoje prawa jazdy podczas świątecznego weekendu stracili również dwaj kierujący, którzy przekroczyli dopuszczalną w obszarze zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Pierwszy z nich zapisał się na policyjnym mierniku prędkości już w sobotę z prędkością 114 km/h. 22 – latek kierujący toyotą skontrolowany został na drodze wojewódzkiej 757 w Kobylanach.  Za to wykroczenie, poza zatrzymaniem prawa jazdy, taryfikator przewiduje mandat karny w kwocie 2 tys. zł oraz 14 punktów karnych. To niestety było drugie poważne wykroczenie tego kierującego, ponieważ dzień wcześniej, kierując samochodem osobowym marki bmw w Iwaniskach doprowadził do kolizji drogowej, za co ukarany został mandatem karnym w kwocie 1100 zł i 10 punktami karnymi. Z prawem jazdy na 3 miesiące rozstał się również 21 – latek, który w poniedziałek skontrolowany został w Oficjałowie. Na liczniku kierowanego przez niego volkswagena było o 58 km/h za dużo.

Podczas świąt na drogach powiatu opatowskiego policjanci nie odnotowali żadnego wypadku.

Stracił orientację w terenie, po tym jak wyszedł z dyskoteki

Tragedia. Nie żyje 57-letni mężczyzna