Foto: flicr.com
w

Areszt dla sprawcy rozboju

Dzisiaj na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy, wobec 27-latka. Ostrowczanin w połowie grudnia tego roku wtargnął do mieszkania 29-latka, gdzie dokonał rozboju, uszkodzenia ciała, naruszenia miru domowego oraz uszkodzenia mienia. Łupem agresora padł telefon komórkowy i pieniądze w kwocie 20 złotych. Łącznie wartość strat pokrzywdzony wycenił na kwotę nie mniejszą 1500 złotych. Teraz 27-letniemu ostrowczaninowi grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Więcej poniżej!

Kilka dni temu dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że do jednego z mieszkań na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego wdarł się jakiś mężczyzna i pobił kolegę zgłaszającego. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres celem ustalenia okoliczności zdarzenia.  Jak się okazało pokrzywdzony przebywał już w szpitalu, gdzie była udzielana mu pomoc medyczna. Sprawą natychmiast zajęli się ostrowieccy kryminalni. W trakcie prowadzonych czynności stróże prawa ustalili, że w godzinach porannych do mieszkania 29-latka kiedy ten jeszcze spał wdarł się 27-latek uszkadzając drzwi wejściowe. Napastnik nic nie mówiąc zaczął uderzać pięściami pokrzywdzonego po  głowie i całym ciele. Po chwili agresor opuścił mieszkanie zabierając ze sobą telefon komórkowy oraz pieniądze w kwocie 20 złotych. Ponadto wychodząc uszkodził znajdujący się w pobliżu telewizor i pralkę. Pokrzywdzony łącznie wartość strat wycenił na kwotę nie mniejszą niż 1500 złotych.

W miniony poniedziałek tj. 18 grudnia br. 27-letni agresor został zatrzymany przez miejscowych kryminalnych  i umieszczony w policyjnej celi. Wczoraj ze swojego zachowania tłumaczył się przed prokuratorem. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić 27-letniemu ostrowczaninowi zarzut rozboju, uszkodzenia mienia, naruszenia miru domowego oraz uszkodzenia ciała.

Dzisiaj na wniosek prokuratora ostrowiecki sąd zastosował wobec 27-letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Sms z niedopłatą do zamówienia okazał się oszustwem

Dobra wiadomość dla kierowców związana z obwodnicą Ostrowca Św.