Foto ilustracyjne
w

W powiecie ostrowieckim z promilami za kierownicą aż dwóch kierowców

Wkrótce przed sądem stanie dwóch mężczyzn, którzy pomimo spożytego wcześniej alkoholu wsiedli za kierownicę swoich pojazdów nie zważając na to, jak poważne stanowią zagrożenie. Wczoraj niechlubnym rekordzistą okazał się 31-letni mieszkaniec gminy Tarłów, który kierował pojazdem marki Mercedes mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto odpowie on za spowodowanie kolizji drogowej. Więcej poniżej!

Wczoraj jako pierwszy w ręce ostrowieckich policjantów w miejscowości Wólka Bałtowska „wpadł” 31-letni mieszkaniec gminy Tarłów. Jak ustalili mundurowi, kwadrans przed godziną pierwszą kierujący pojazdem marki Mercedes najpierw doprowadził do kolizji drogowej z jadącym prawidłowo z naprzeciwka pojazdem marki Renault. Kolejno zjechał na stromy podjazd, gdzie wzbił się w powietrze, a następnie uszkodził ogrodzenie posesji i elewację znajdującego się tam budynku. Badanie alkomatem wykazało, że 31-latek wsiadł za kierownicę swojego pojazdu mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie on za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.

Kolejno do grona nieodpowiedzialnych kierowców dołączył 50-letni ostrowczanin. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej kilka minut po godzinie dziewiątej na ul. Samsonowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak ustalili stróże prawa, 50-latek kierował pojazdem marki Volkswagen mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz obydwaj mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Przypominamy! Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Dla takich osób nie może być żadnej tolerancji.

Ostrowieccy kryminalni zatrzymali 39-latka. Przeskrobał

36-latek zatrzymany za uszkodzenie ciała