w

65-LATEK ODPOWIE ZA PORYSOWANIE AUTA

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy zatrzymali 65-latka. Mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego podejrzany jest o porysowanie powłoki lakierniczej w samochodzie osobowym marki Opel. Wartość start pokrzywdzony wycenił na kwotę 2 000 złotych. Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec października dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu karoserii osobowego opla. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nieustalony wówczas sprawca dokonał porysowania czterech elementów powłoki lakierniczej w niemieckim aucie. Wartość start pokrzywdzony wycenił na kwotę 2000 złotych.

Po zgłoszeniu tego faktu na Policję, sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy. Wczoraj ich skrupulatna praca doprowadziła do ustalenia sprawcy zdarzenia. Okazał się nim 65-letni mieszkaniec naszego miasta. Senior jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za uszkodzenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Miał ponad 2 promile będąc za „kółkiem”

Szukał schronienia przed chłodem