w

Podczas sprzedaży ubrań w sieci, stracił pieniądze w kwocie 5300 złotych.

Coraz częściej zdarza się, że na popularnej aplikacji po wystawieniu na sprzedaż swojej odzieży, wiele osób pada ofiarą oszustów. Pamiętajmy, że może dojść do tego nie tylko podczas robienia zakupów, ale również przy sprzedaży. Wczoraj do ostrowieckiej komendy zgłosił się 40-latek, który podczas sprzedaży ubrań w sieci, został oszukany przez cyberprzestępców i stracił pieniądze w kwocie 5300 złotych.

Dzisiejsze zakupy przeniosły się do Internetu. Zwłaszcza osoby młode śledzą aukcje i też w ten sposób sprzedają różne przedmioty. Niestety oszuści również tutaj działają i wykorzystują każdą sposobność, by się wzbogacić. Przede wszystkim nie dajmy się zwieść okazji i szybkiemu zarobkowi. Warto również poświęcić kilka chwil i przeczytać na portalu wskazówki, jak bezpiecznie kupować i sprzedawać. Każda z takich stron ostrzega, co powinno wzmóc naszą uwagę i jak chronić swoje dane wrażliwe i pieniądze. Lepiej stracić trzy niepewne okazje, niż raz dać się oszukać. Rozmawiajmy wspólnie ze znajomymi, rodziną, na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze tej formy sprzedaży.

Wczoraj do ostrowieckiej komendy zgłosił się 40-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Mężczyzna poinformował mundurowych, że padł ofiarą oszustów internetowych. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kilka dni temu za pomocą popularnej aplikacji internetowej wystawił do sprzedaży dwie marynarki. Kilka minut później 40-latek otrzymał wiadomość z prośbą o podanie adresu e-mail. Po jego udostępnieniu otrzymał kolejnego e-maila wraz z linkiem. Po jego otworzeniu tym razem został poproszony o wpisanie numeru karty bankomatowej, po czym znów otrzymał kolejną wiadomość, aby dokonać weryfikacją wpłaty. Ostrowczanin próbował kilkukrotnie zalogować się do bankowości elektronicznej, aby sprawdzić otrzymaną wpłatę. W związku z tym, że napotkał problemy techniczne postanowił skontaktować się z pracownikiem infolinii swojego banku. Po krótkiej rozmowie okazało się, że padł on ofiarą cyberprzestępców. Jak wynika z ustaleń, z jego konta ktoś dokonał 3 wypłat na łączną kwotę 5300 złotych.

Ostrowczanin podejrzany jest o kradzież telefonu komórkowego w jednym z miejscowych marketów.

Łupem dwójki 19-latków padły rożnego rodzaju kosmetyki