w

Rekordzista z Bodzechowa miał 1,5 promila alkoholu w organizmie

W miniony weekend ostrowieccy policjanci ujawnili aż trzech kierujących pojazdami „na podwójnym gazie”. Rekordzistą okazał się 37-letni mieszkaniec gminy Bodzechów, który kierował pojazdem marki Volvo mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy z terenu naszego powiatu odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

Pierwszym nieodpowiedzialnym kierującym okazał 63-latek. Ostrowczanin został zatrzymany do kontroli drogowej w miniony piątek o godzinie 15.30 na ul. Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak się okazało, mężczyzna kierował pojazdem marki Skoda mając blisko promil alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Kolejno w niedzielny poranek policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli 26-letniego mieszkańca gminy Kunów. Mężczyzna prowadził forda na ul. Kolonia Robotnicza w naszym mieście mając w organizmie blisko promil alkoholu. Z kolei prawie 1,5 promila wykazało badanie alkomatem u 37-letniego mieszkańca gminy Bodzechów. Mężczyzna wpadł tego samego dnia na ul. Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim kiedy prowadził volvo.

Wszyscy trzej kierujący wkrótce będą się tłumaczyć przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna i nawet dwa lata pozbawienia wolności.

Opr. EW

50-LETNI POSZUKIWANY ZOSTAŁ ZATRZYMANY. Ma do odbycia 19 miesięcy kary pozbawienia wolności!

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniej Ostrowczance za źle zeskanowany kod kreskowy