w

Tymczasowe aresztowania na okres 2 miesięcy, wobec 19-latka. Łupem agresorów padło mienie o wartości ponad 300 złotych.

Wczoraj na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy, wobec 19-latka. Mężczyzna na początku października tego roku wspólnie z 15-letnim bratem dokonał rozboju na 18-latku. Łupem agresorów padło mienie o wartości ponad 300 złotych. Teraz 19-letniemu ostrowczaninowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast nieletni napastnik wkrótce ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Do zdarzenia doszło na początku października tego roku. Jak wynikało z relacji 18-letniego pokrzywdzonego, kiedy przebywał na ul. Mickiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim podeszło do niego dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich założył mu na głowę worek, po czym przewrócił go na ziemię. W tym czasie drugi z napastników używając przemocy wobec zgłaszającego zdjął mu kurtkę, zabrał portfel z zawartością pieniędzy w kwocie 20 złotych, dowód osobisty i kartę bankomatową. Wartości strat pokrzywdzony wycenił na kwotę ponad 300 złotych. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy. Ich skrupulatna praca doprowadziła do tego, że w minioną środę zatrzymani zostali podejrzani o to przestępstwo. Napastnikami okazali się dwaj bracia w wieku 19 i 15 lat. Starszy ze sprawców trafił do policyjnej celi, natomiast młodszy z agresorów po czynnościach został zwolniony. Wkrótce ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Stróże prawa odzyskali skradzione mienie oraz zabezpieczyli worek, którym posłużyli się przestępcy. Kolejno w toku wykonywanych czynności wyszło na jaw, że pokrzywdzony drugi raz padł ofiarą braci, ponieważ w grudniu 2021 roku dokonali na nim podobnego rozboju. Łupem napastników padł wtedy głośnik o wartości 260 złotych.

Wczoraj na wniosek prokuratora ostrowiecki sąd zastosował wobec 19-letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

38-latek miał ponad 2,5 promila, chciał dać „łapówke”. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

50-LETNI POSZUKIWANY ZOSTAŁ ZATRZYMANY. Ma do odbycia 19 miesięcy kary pozbawienia wolności!