w

77-latka straciła 32 tys. złotych. Oszustwo na wnuczka, udawali, że mieli wypadek drogowy!

W minioną środę na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego doszło do oszustwa metodą „na wnuczka”. Przestępcy wyłudzili od 77-letniej kobiety pieniądze pod legendą wypadku drogowego. Zmanipulowana przez oszustów seniorka uwierzyła w opowiedzianą przez nich historię i straciła ponad 32 000 złotych.

Działania oszustów są bezwzględne, umiejętnie manipulują oni rozmową tak, aby uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać starsze osoby. Nie dają chwili na zastanowienie się, czy sprawdzenie informacji o dzwoniącym. Przekonują starsze osoby, że ich pieniądze pomogą w schwytaniu przestępców i uchronią przed konsekwencjami najbliższych członków rodziny. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny czy policjantów. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.

W minioną środę tj. 7 grudnia br. około godziny 15 do 77 – latki z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuczka. Poinformował ją, o tym, że wraz z ojcem miał wypadek drogowy i potrzebne są pieniądze na tzw. polubowne załatwienie sprawy. Podczas rozmowy dla uwiarygodnienia oszustwa, przestępca przekazał słuchawkę innemu mężczyźnie, który potwierdził opowiedzianą historię. Pokrzywdzona uwierzyła oszustom i zgodziła się na przekazanie pieniędzy w kwocie ponad 32 000 złotych. Po krótkim czasie po odbiór gotówki do jej domu zgłosił się nieznany mężczyzna, któremu seniorka przekazała pieniądze. Dopiero późnym wieczorem słuchając lokalnych mediów, kobieta usłyszała komunikat o próbach oszustwa na terenie miasta i wtedy  zorientowała się, że padła ofiarą oszustów.

Jak co roku, Święty Mikołaj pamiętał o najmłodszych pacjentach Wielospecjalistycznego Szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim

AMATOR DROGICH PERFUM ZATRZYMANY. GROZI MU KARA DO 5 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI!