w

Pojechał na rondzie na wprost i zderzył się autem dostawczym uderzając w ogrodzenie!

W ciągu minionego weekendu policjanci z ostrowieckiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego pięciu nieodpowiedzialnych kierowców. Teraz wszyscy kierujący będą tłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem.

W ciągu minionego weekendu policjanci z Wydział Ruchu drogowego ostrowieckiej komendy wyeliminowali pięciu nieodpowiedzialnych kierowców. Jako pierwszy w miniony piątek w ręce stróżów prawa „wpadł” 26-leni ostrowczanin. Kierujący pojazdem marki Mercedes został zatrzymany do kontroli drogowej przed północą na ul. Szewieńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak się okazało mężczyzna posiada aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami. Ponadto w trakcie interwencji mundurowi ujawnili przy nim porcję suszu roślinnego i białego proszku. Wstępne badanie wykazało, że była to marihuana i amfetamina. Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów 26-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo policjanci podejrzewając, że prowadził on samochód będąc pod wpływem narkotyków przeprowadzili test, który dał wyniki pozytywny. Jego krew funkcjonariusze zabezpieczyli do dalszych badań laboratoryjnych. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania narkotyków.

Następnego dnia o godzinie 08.30 w miejscowości Wólka Bodzechowska do kontroli drogowej funkcjonariusze zatrzymali 34-latka. Mieszkaniec gminy Ćmielów odważył się kierować pojazdem BMW mając blisko jeden promil alkoholu w organizmie. Kolejno kwadrans przed godziną 14.00 mundurowi postanowili zatrzymać na ul. Siennieńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim kierowcę bmw. Jak się okazało 26-latek nie powinien wsiadać za kierownicę swego pojazdu, ponieważ ma czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Z kolei o godz.18.30 na ul. Kolonia Robotnicza w naszym mieście kierujący pojazdem marki Opel pojechał na rondzie na wprost i zderzył się dostawczym pojazd marki Renault, po czym uderzył w ogrodzenie posesji. Kolejno kierowca opla oddalił się z miejsca zdarzenia, jednakże po krótkiej chwili został zatrzymanych przez policjantów z miejscowej drogówki. Od wymienionego wyczuwalna była silna woń alkoholu. 32-letni mieszkaniec gminy Sanok odmówił poddania się badaniu na trzeźwość, dlatego została pobrana mu krew do badań.

Natomiast w nocy z soboty na niedzielę o godzinie 3.30 w miejscowości Bodzechów na ul. Fabrycznej kierujący pojazdem marki Honda nie dostawał prędkości do warunków panujących na drodze, wypadł z zakrętu i zawisł na torowisku kolejowym. Jak się okazał 37-letni mieszkaniec gminy Bodzechów podróżował swoim autem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Kradzież w marketach, łącznie na 2000 zł! Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności!

Od stycznia powiat ostrowiecki uruchamia 38 linii autobusowych!