w

72-letnia mieszkanka gminy Bodzechów, rozpędziła swoje auto do 106 km/h. Straciła prawo jazdy!

Policjanci ostrowieckiej drogówki zatrzymali wczoraj trzech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. W myśl obowiązujących przepisów nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Ponadto mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego 36-letniego mieszkańca gminy Sienno, który kierował pojazdem marki Renault posiadając sądowy zakaz.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Pierwszy kierujący „wpadł” w ręce drogówki w miejscowości Grzegorzowice około godziny 7.30. Kierowca dostawczego volkswagena okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego, który pędził z prędkością 108 km/h. Kolejno kilka minut przed godziną 10.00 w tej samej miejscowości mocniej na pedał gazu nacisnął 59-letni kierowca forda. Mieszkaniec Kielc przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. Z kolei kwadrans przed godziną 12.00 do grona piratów drogowych dołączyła 72-letnia mieszkanka gminy Bodzechów, która rozpędziła swoje volvo w miejscowości Sarnia Zwola do 106 km/h.

Przypominamy, że to policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego przystąpienia i zdania egzaminu.

Odpowiedzialności karnej nie uniknie natomiast 36-letni mieszkanie gminy Sienno, który kilka minut przed godziną 13.00 w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Siennieńskiej został zatrzymany do kontroli drogowej. W trakcie interwencji mundurowi ustalili, że mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę pojazdu marki Renault, ponieważ ma czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Przypominamy, że zgodnie z art. 244 kodeksu karnego za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

SPRAWNE DZIAŁANIA OSTROWIECKICH „POSZUKIWACZY”

17-latek podejrzany o kradzież rozbójniczą, o wartości 100 zł. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności!