w

NIETRZEŹWY 39-LETNI SPRAWCA KOLIZJI ZATRZYMANY

Wczoraj policjanci z ostrowieckiej komendy podjęli interwencję wobec 39-latka, który jest podejrzewany o spowodowanie kolizji drogowej będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna jadąc pojazdem marki KIA uderzył w przydrożny słup energetyczny. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz 39-letni ostrowczanin odpowie przed sądem za swoje zachowanie.

Wczoraj kwadrans przed godziną 23 dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Szewna doszło do kolizji drogowej. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, gdzie zastali uszkodzony pojazd marki KIA w wyniku uderzenia w słup energetyczny. W trakcie czynności stróże prawa ustalili, że koreańskim autem kierował 39-leni ostrowczanin. W związku z tym, że od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wskazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu.

Teraz 39-latkowi za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Ostrowczanin odpowie również przed Sądem za spowodowanie kolizji drogowej.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

72 latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości substancji zabronionych!

13-letni ostrowczanin może być odpowiedzialny za kradzież