w

SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ DWÓCH DZIEWCZYNEK

Okres letni sprzyja częstszym pobytom naszych dzieci poza domem. Jest to również czas, gdzie najczęściej dochodzi do zaginięć i wypadków z udziałem małoletnich. Pamiętajmy o tym, aby zawsze zapewnić im należytą opiekę. Jak łatwo można stracić kontrolę nad naszymi podopiecznymi świadczyć może przypadek z ostatnich godzin.

Dzisiejszej nocy około godziny 0.30 do ostrowieckiej komendy zgłosiła się 32-letnia obywatelka Ukrainy. Kobieta poinformowała mundurowych o zaginięciu jej dwóch córek w wieku 11 i 12 lat. Jak wynikało z ustaleń stróżów prawa dziewczynki wczoraj około godziny 13 wyszły z domu na pobliski plac zabaw i stamtąd nie powróciły. Zaniepokojeni tym, faktem rodzice na początku zaczęli sami na własną rękę szukać swoich pociech.  Po tym jak zrobiło się późno i ich poszukiwania nie przyniosły pozytywnych rezultatów, postanowili o tym fakcie powiadomić miejscowych policjantów. Funkcjonariusze natychmiast podjęli akcję poszukiwawczą. Między innymi sprawdzali teren miasta oraz rozpytywali osoby w celu ustalenia miejsca pobytu zaginionych. Około godziny 4.50 mundurowi z Komisariatu Policji w Kunowie w trakcie prowadzonych działań poszukiwawczych przy ul. Onufrego Zagłoby pod tzw. wiaduktem zauważyli dwie dziewczynki odpowiadające rysopisowi zaginionych. Po chwili okazało, że były to poszukiwane obywatelki Ukrainy. Ostatecznie dzieci całe i zdrowe zostały przekazane pod opiekę rodziców.


Pamiętajmy, aby nigdy nie wahać się ze zgłoszeniem zaginięcia osoby. W takich sytuacjach liczy się każda minuta! Czas wakacji to dla dzieci okres większej swobody, wolności, poczucia nieskrępowania obowiązkami szkolnymi i niestety często czas wolny od nadzoru dorosłych i często od odpowiedzialności. Małe dzieci powinny być przedmiotem naszej szczególnej troski. Jednym z największych zagrożeń dla dziecka, zwłaszcza małego, jest pozostawienie go bez opieki. Brak uwagi rodzica lub opiekuna może generować niebezpieczne i tragiczne w skutkach dla dziecka wydarzenia. Dziecko pozostawione nawet na krótki czas bez opieki  rodzica czy opiekuna, może stać się ofiarą przestępstwa, bądź ulec groźnemu w skutkach wypadkowi losowemu (wypadek komunikacyjny, utonięcie, utknięcie w niebezpiecznym dla niego miejscu takim jak studzienka, głęboki rów, itp. ).

Pamiętaj, nic nie zastąpi bezpośredniego, szczerego kontaktu z dzieckiem, codziennej uwagi i rozmowy. Poświęć mu swój czas, swoje zainteresowanie, okaż, że jest dla Ciebie bardzo ważne. Rozmawiaj ze swoim dzieckiem i bądź uważnym słuchaczem. Wykorzystaj wakacyjny czas na zacieśnienie więzi rodzinnych, na poprawę relacji zaburzonych w ferworze codziennych obowiązków. Rodzicielstwo to przywilej ale i również ogromna odpowiedzialność. Nie zawiedź swojego dziecka, nie pozwól aby Twoją rolę przejął ktoś inny – grupa rówieśnicza, czy przypadkowo poznane przez Twoje dziecko osoby. Taka znajomość może okazać się dla Twojego dziecka tragiczna w skutkach.

Opr. EW
Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim 

PIJANY TRAKTORZYSTA, ZŁAPANY. MIAŁ 2 PROMILE!

72 latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości substancji zabronionych!