w

NIETRZEŹWY TRAKTORZYSTA , MIAŁ 2 PROMILE. GROZI MU KARA DO 2 LAT POZBAWIENI WOLNOŚCI!

Wkrótce przed sądem stanie 42-letni mieszkaniec gminy Waśniów. Mężczyzna podejrzewany jest o kierowanie ciągnikiem rolniczym „na podwójnym gazie”. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie czynności wyszło na jaw, że nie posiadał on uprawnień do kierowania. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, kilka minut przed godziną 19.00 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał informację, że po terenie gminy Waśniów, ciągnikiem rolniczym porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z komisariatu w Kunowie. Po chwili mundurowi na jednej z posesji przy ul. Zielonej w Waśniowie zastali 42-latka wykonującego prace polowe ciągnikiem rolniczym. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie czynności stróże prawa ustalili, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

Teraz 42-letni mieszkaniec gminy Waśniów odpowiadać będzie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Według Kodeksu Karnego za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo odpowie również za jazdę bez uprawnień.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

BADANIE OSTEOPOROZY JUŻ 7 LIPCA W OSTROWCU! ZBADAJ SWOJE KOŚCI!

PIJANY TRAKTORZYSTA, ZŁAPANY. MIAŁ 2 PROMILE!