w

Kunów: W trakcie podjętej interwencji stróże prawa ujawnili przy legitymowanym porcję suszu roślinnego.

W ciągu dwóch dni ostrowieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli blisko 70 gramów marihuany. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jako pierwszy w ręce policjantów z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy wpadł 28-latek. Do jego zatrzymania doszło w minioną środę kwadrans po godzinie 17.00 w Kunowie. W trakcie podjętej interwencji stróże prawa ujawnili przy legitymowanym porcję suszu roślinnego. Kolejno w toku przeszukań pomieszczeń mieszkalnych należących do 28-latka ujawnili ponad 36 gramów tego samego środka. Po wstępnej identyfikacji testerem narkotykowym okazało się, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do ostrowieckiej komendy. Jeszcze tego samego dnia mieszkaniec gminy Kunów usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Teraz o dalszym losie 28-latka zadecyduje sąd.

Następnego dnia kilka minut po godzinie 18.00 na osiedlu Słonecznym w Ostrowcu Świętokrzyskim funkcjonariusze z Wydziału Prewencji podjęli czynności wobec 22-latka. W trakcie legitymowania mężczyzna bardzo nerwowo się zachowywał, wobec czego mundurowi nabrali podejrzeń, że może posiadać on narkotyki. Po chwili ich przypuszczenia potwierdziły się. Bowiem łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli od 22-letniego ostrowczanina ponad 30 gramów suszu roślinnego. Wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało , że zabezpieczona substancja to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do miejscowej jednostki policji, gdzie usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

31-LATEK ODPOWIE ZA USZKODZENIE SAMOCHODU, SZKODA NA 700 ZŁ.

Darmowy koncert Sariusa i Tadka w Ostrowcu! OSTROWIEC NA W@KACJE