w

SIERŻANT SZTABOWY MARCIN BIS PO RAZ KOLEJNY ZDĄŻYŁ Z POMOCĄ. RATUJĄC ŻYCIE 49-LATKA

Dla każdego policjanta ratowanie ludzkiego życia jest priorytetem. Po raz kolejny swoją skuteczność udowodnił dzielnicowy sierż.szt. Marcin Bis z ostrowieckiej komendy, ratując życie zdesperowanego 49-latka. Pamiętajmy, że nie ma sytuacji bez wyjścia i nie bójmy się poprosić o pomoc. Zgłoszenie się do instytucji pomocowych bez wątpienia pomoże w rozwiązaniu wielu trudnych sytuacji.

Wczoraj około godziny 18.20 mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego zwrócił się do dyżurnego miejscowej komendy z prośbą o udzielenie pomocy jego koledze. Z przekazanych przez mężczyznę informacji wynikało, że kilka minut wcześniej telefonicznie skontaktował się z nim 49-leni znajomy, który poinformował go, że chce odebrać sobie życie. Reakcja dyżurnego była natychmiastowa i w rejon gdzie mógł znajdować się desperat skierowani zostali policjanci. W działaniach poszukiwawczych brał również udział dzielnicowy sierż.szt. Marcin Bis, który jako pierwszy odnalazł 49-latka. Mundurowy udzielił ostrowczaninowi pomocy, a następnie przekazał go pod opiekę załodze pogotowia ratunkowego. Mężczyzna przyznał się, że będąc pod wpływem alkoholu zażył dużą ilość tabletek. Ostatecznie trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.
Przypomnijmy, że sierż.szt. Marcin Bis wielokrotnie ratował z opresji osoby w potrzebie. Tym razem również stanął na wysokości zadania i dzięki swojemu zaangażowaniu oraz profesjonalizmowi szybko odnalazł zdesperowanego 49-latka.


Pamiętaj! Znajdujący się w kryzysie człowiek jest otwarty na przyjmowanie pomocy. Kiedy dostrzeżesz sygnały zachowania samobójczego, reaguj! Wokół nas jest wiele instytucji pomocowych, do których można się zgłosić o pomoc.


Gdzie szukać pomocy?
116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00 – 22.00
116 111 – Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu 800 108 108 – Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z      wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00 – 20.00
121 212 – Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.
22 635 09 54 – Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00 – 20.00.


Opr. EW
Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Ma do odbycia karę 70 dni pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko porządkowi publicznemu.

Poszukujemy zaginionego 41– letniego mieszkańca Ostrowca Św.