w

Uderzył w ogrodzenie i budynek

Pomimo nieustających apeli oraz tragicznych w skutkach zdarzeń, na naszych drogach nadal pojawiają się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kierownicę na „podwójnym gazie”. W ciągu ostatniego weekendu na drogach powiatu ostrowieckiego zostało zatrzymanych 2 nietrzeźwych kierujących. Teraz ze swojego zachowania mężczyźni będą tłumaczyć się przed sądem.

W miniony piątek jako pierwszy w ręce ostrowieckich mundurowych wpadł 38-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Do jego zatrzymania doszło kilka minut przed godziną 15.00 na ul. Rzeczki. Wtedy to, policjanci z miejscowej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen. Po chwili stróże prawa ustali, że 38-letni kierownica osobówki nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę swojego auta, ponieważ posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto odpowie on za jazdę na „podwójnym gazie”. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz ostrowczanin ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Z kolei następnego dnia kilka minut po godzinie 11.00 dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że na ul. Kolejowej w Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do kolizji drogowej prawdopodobnie z udziałem nietrzeźwego kierującego. We wskazane miejsce natychmiast zostali skierowani mundurowi, którzy ustalili iż 44 –latek kierując pojazdem marki Saab uderzył w ogrodzenie i budynek znajdującej się tam firmy. Badanie alkomatem wskazało w organizmie mężczyzny blisko 2 promile alkoholu.

Teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości ostrowczaninowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 44– latek odpowie również przed sądem za spowodowanie kolizji drogowej.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Podejrzany o kradzież sprzętu elektronicznego i akcesoriów motocyklowych zatrzymany!

OSTROWIECCY KRYMINALNI ZATRZYMALI POSZUKIWANEGO ZA OSZUSTWO