w

Z OKAZJI WALENTYNEK MUNDUROWI ROZDAWALI ODBLASKI

Dzisiaj z okazji Walentynek policjanci z ostrowieckiej drogówki pojawili się na drogach naszego miasta z przesłaniem dla pieszych. Głównym celem działań było uświadamianie niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak istotne jest noszenie elementów odblaskowych. Akcja z uwagi na przypadający dzień skierowana była do wszystkich zakochanych, którzy zostali obdarowani przez policjantów elementami odblaskowymi.

Dzisiaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy postanowili po raz kolejny w ramach akcji pn. „Noś odblaski – bądź widoczny” pojawić się na ulicach naszego miasta. Z uwagi na przypadający dzień „Świętego Walentego” działania skierowane były do wszystkich zakochanych. Przypomnijmy, że na nieoświetlonej drodze, przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych pieszy ubrany w ciemną odzież jest słabo widoczny dla kierowcy samochodu. Dlatego też w warunkach niedostatecznej widoczności dla własnego bezpieczeństwa, powinnyśmy nosić elementy odblaskowe. Warto pamiętać, że tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, są pozbawieni jakiejkolwiek ochrony, w wyniku czego przy uderzeniu przez pojazd jadący z prędkością 50 km/h nie mają praktycznie żadnych szans na przeżycie. Dlatego też korzystanie z elementów odblaskowych ma bardzo duże znaczenie dla ich bezpieczeństwa, gdyż zwiększa one szansę na wcześniejszą reakcję kierowców. Mundurowi w czasie działań obdarowywali wszystkie napotkane osoby elementami odblaskowymi i zachęcali do ich noszenia przez nich samych jaki i drugie „połówki”.

Opr.EW

JEDNO MIESZKANIE I TRZY OSOBY Z ZARZUTAMI NARKOTYKOWYMI . ZABEZPIECZONO PONAD 15 GRAM!

Ostrowiecki rynek dla zakochanych