w

41-LETNI KIEROWCA OPLA NIETRZEŹWY, POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW I POSZUKIWANY

Policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 41-letniego kierowcę pojazdu marki Opel. W trakcie czynności wyszło na jaw, że ostrowczanin podróżował swoim samochodem nie tylko w stanie nietrzeźwości ale i prawdopodobnie pod działaniem narkotyków. Dodatkowo mundurowi ustalili, że był poszukiwany przez ostrowiecki wymiar sprawiedliwości.

Wczoraj około godziny 19.30 na ul. Szmaragdowej w Ostrowcu Świętokrzyskim policjanci z miejscowej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel. Jak się okazało za kierownicą niemieckiego auta znajdował się 41-letni mieszkaniec naszego miasta. Od ostrowczanina wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie stan trzeźwości wykazało, że zdecydował się on wsiąść za „kółko” swojego samochodu mając ponad pół promila alkoholu. Ponadto w trakcie kontroli wyszło na jaw, że jest on poszukiwany. Zgodnie z nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim miał on do odbycia kary 45 dni pozbawienia wolności za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Dodatkowo policjanci podejrzewając, że 41-latek prowadził samochód będąc pod wpływem narkotyków przeprowadzili test, który dał wyniki pozytywny. Próbki jego krwi funkcjonariusze zabezpieczyli do dalszych badań laboratoryjnych. Dłużnik alimentacyjny po wpłaceniu grzywny został zwolniony.

Przypominamy, że prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim


70-latka z Ostrowca, regularnie okradała drogerię. Grozi jej pięć lat więzienia!

Pożar warsztatu w Karczmie Miłkowskiej