w

39-latek podróżował na swoim jednośladzie pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zarówno Sylwester, jak i pierwszy dzień Nowego Roku na terenie powiatu ostrowieckiego minęły spokojnie. Policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych. Natomiast podczas weekendu zatrzymano dwóch poszukiwanych mężczyzn w wieku 39 i 44-lat, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Ponadto mundurowi z miejscowej drogówki zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszym z nich okazał się 37-latek, który kierował pojazdem marki Mazda wbrew wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Z kolei drugi z mężczyzn 39-letni ostrowczanin kierował motorowerem marki Romet pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu w czasie ostatniego weekendu czuwały zarówno służby prewencyjne, kryminalne, jak też mundurowi z drogówki. Funkcjonariusze w tym czasie prowadzili wzmożone działania, skierowane głównie na bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz zakłócanie ładu i porządku publicznego. Na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, ujawniono natomiast 4 kolizje. Ponadto policjanci z ostrowieckiej drogówki ujawnili dwóch nieodpowiedzialnych kierowców.

Pierwszy z nich został zatrzymany w minioną sobotę kwadrans po godzinie 21.00 na ul. Denkowskiej w naszym mieście. Mundurowi zwrócili uwagę na pojazd marki Mazda, którego kierujący podróżował  bez włączonych świateł mijania. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że wobec 37-letniego kierującego Starosta Powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim wydał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz mieszkańcowi Ćmielowa zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Z kolei wczoraj w ręce stróżów prawa wpadł 39-leni kierowca motoroweru marki Romet. Do jego zatrzymania doszło około godzinny 14.30 na ul. Aleja 3-go Maja w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak ustalili policjanci 39-latek podróżował na swoim jednośladzie pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponadto ostrowieccy kryminalni w ciągu minionego weekendu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwościowi. Zatrzymany w Nowy Rok 39-latek poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia od półtora roku. Jak ustalili stróże prawa dłużnik alimentacyjny ma do odbycia karę 158 dni pozbawienia wolności. Z kolei zatrzymany wczoraj 44-letni ostrowczanin za to samo przestępstwo musi odpokutować w więziennej celi karę 5 miesięcy pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Łącznie planujemy zakup 32 autobusów – mówi prezydent Jarosław Górczyński.

Oszustwo na blik-a. Ofiarą tego oszustwa padło dwóch ostrowczan.